مکان های توریستی تاجیکستان

بهترین مکان های توریستی تاجیکستان: این کشور کوهستانی به خاطر مناظر الهام بخش با قله های کوهستانی باشکوه و دریاچه های شفاف، معروف است.

مکان های توریستی تاجیکستان
مکان های توریستی تاجیکستان

بهترین مکان های توریستی تاجیکستان: این کشور کوهستانی و محصور در خشکی در آسیای مرکزی، به خاطر مناظر الهام بخش با قله های کوهستانی باشکوه و دریاچه های شفاف، علاوه بر جاذبه های دیدنی، معروف است. که در زیر برای کمک به برنامه ریزی سفر خود به شما ارائه خواهیم کرد:

  • دریاچه اسکندرکول : دریاچه اسکندرکول در بین کوه های باشکوه فان قرار گرفته است. این دریاچه یکی از بزرگترین دریاچه های یخبندان شمال غربی کشور است. که به دلیل آب های آبی شفاف، فضای بی نظیر و سواحل آرامش بی نظیرش مشهور است. جایی که می توانید در یکی از مهمانسراهای پراکنده در آنجا استراحت کنید. اگر از علاقه مندان به پیاده روی، کمپینگ و شنا نیز هستید. این دریاچه شگفت انگیز هر آنچه را که می خواهید در اختیار شما قرار می دهد، علاوه بر این می توانید با اجاره یک اتاقک به گشت و گذار بپردازید. مانند قایق از استراحتگاهی Turbaza و لذت بردن از مناظر خیره کننده اطراف خود.
  • شهر خجند  شهر خجند به عنوان مکان های توریستی تاجیکستان و یکی از مهم ترین مراکز صنعتی، علمی، فرهنگی و تاریخی تاجیکستان و کریسمس است و فرصت استراحت در کنار فواره ها و مجسمه های شگفت انگیز باغ سامانی را از دست ندهید .
مکان های توریستی تاجیکستان
مکان های توریستی تاجیکستان

 

  • دوشنبه : دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، به خاطر بازارهای فراوانی که بازدیدکننده نمی تواند از آن چشم پوشی کند یا از آن خرید نکند، معروف است، زیرا علاوه بر غذاهای دریایی، محصولات محلی و خانگی، خوشمزه ترین و لذیذترین انواع میوه ها و سبزیجات را در خود جای داده است. در غرفه های اغذیه فروشی پراکنده در سرتاسر پایتخت موجود است اما اگر اهل استراحت هستید. می توانید از این هیاهو فرار کنید و به قلعه حصار که در حومه پایتخت قرار دارد پناه ببرید و از فضای آرام آنجا لذت ببرید. اگر می خواهید با تاریخ ادبیات در تاجیکستان آشنا شوید، از بنای یادبود نویسندگان آن در پایتخت نیز دیدن کنید. در این مکان مجسمه هایی از مشهورترین نویسندگان و شاعران کشور را خواهید دید.
  • دریاچه کاراکول: این دریاچه فوق العاده به عنوان یکی از مکان های توریستی تاجیکستان در بین قله های بلند کوه و در داخل پارک ملی معروف تاجیکستان قرار دارد. که به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو طبقه بندی شده است و به عنوان مهم ترین جاذبه گردشگری برای روستای کاراکول معروف است. با زلالی آسمان و آب های آبی و جذابش متمایز می شود، علاوه بر مناظر زیبای اطراف آن، صبح ها نیز می توانید پرندگان بی نظیری را ببینید که در اطراف محل معلق هستند و شب ها فرصت دیدن را از دست ندهید. کهکشان راه شیری که در آسمان دریاچه می درخشد.
  • کوه‌های پامیر: کوه‌های پامیر یا به اصطلاح «بام دنیا» شامل یخچال‌های طبیعی، دره‌ها و کوه‌های سرسبز سر به فلک کشیده مانند قله اسماعیل سامانی و کوه بیاک کورژنیفسکایا می‌شود. بین این کوه‌های باشکوه ، رودخانه فدچنکو ، بزرگترین یخچال طبیعی پامیر، می گذرد. اگر می خواهید از این زمین شگفت انگیز دیدن کنید، می توانید در آنجا هتل رزرو کنید یا می توانید شب را در یکی از خانه های محلی پراکنده در آن منطقه بمانید.
  • شهر مرغاب: این شهر کوهستانی شامل یک رشته کوه فوق العاده است و در کنار آن یخچالی وجود دارد که منظره بی نظیری به آن بخشیده است. علاوه بر کوه های فوق العاده، در شهر مغازه ها و کیوسک های فروش اجناس ارزان چینی، محلی پیدا خواهید کرد. غذا و صنایع دستی اگر به تاریخ علاقه دارید، آنچه را که نیاز دارید را در این شهر پیدا خواهید کرد که شامل گورستانی است، شهر مهمی به نام کنا کورگان که خانه تاریخ و آثار باستانی است و اگر می خواهید یک شب در آن بمانید. در شهر مرغاب باید به خانه های سنتی مردم محلی تکیه کنید زیرا این شهر فاقد هتل است.
09939888830