جاهای مهم استانبول

جاهای مهم استانبول، تاثیر بسیاری بر مسافرت به این شهر دارند. این شهر دارای تاریخچه بسیار غنی و فرهنگی است و جاهایی مانند مسجد بلو ....

Süleymaniye Camii
Süleymaniye Camii

جاهای مهم استانبول، تاثیر بسیاری بر مسافرت به این شهر دارند. این شهر دارای تاریخچه بسیار غنی و فرهنگی است و جاهایی مانند مسجد بلو مسجد سلطان احمد، کاخ توپ‌کاپی، بازار بزرگ کاپالی‌چارشی، موزه آیاصوفیه و جزیره پرینس، برای گردشگران بسیار جذاب هستند. همچنین، پل بسیار زیبای بسفر که تصویر آیاصوفیه و ساحل شهر را به همراه دارد، نیز یکی از جاذبه های مهم استانبول می باشد. در کل، جاهای مهم استانبول به عنوان یکی از مهمترین نقاط گردشگری جهان، تاثیر بسیاری بر مسافرت به این شهر دارند و با دیدن آن ها، تجربه فرهنگ و تاریخ این شهر برای گردشگران لذت بخش تر می شود.

استانبول، پایتخت ترکیه، با تاریخچه‌ای بیش از ۲۵۰۰ ساله، میزبان بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مهم جهان است. در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

آیاصوفیه Ayasofya از جاهای مهم استانبول

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های استانبول، بنایی با سابقه ۱۵۰۰ سال دارای معماری بسیار زیبا و منحصر به فرد است. این بنا در گذشته به عنوان کلیسای مسیحی شناخته می‌شده و پس از تغییر دینی، به مسجد تبدیل شد.

مسجد سلیمانیه Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii از جاهای مهم استانبول
Süleymaniye Camii از جاهای مهم استانبول

یکی دیگر از مساجد بزرگ و معروف استانبول که به دستور سلطان سلیمان بنا شد و معماری چشمگیر دارد. این مسجد دارای کوپول‌های بلند و طراحی فریبنده‌ای است که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

Gülhane Parkı باغ تاریخی گلهان از جاهای مهم استانبول

این باغ یکی از جاهای مهم استانبول با مساحتی بالغ بر ۴۸ هکتار، یکی از باغ‌های شهری بزرگ شهر استانبول است که در آن انواع گل‌ها و درختان زیبا و نادر را می‌توان مشاهده کرد. همچنین در این باغ یکی از قدیمی‌ ترین مجموعه‌ های موزه‌ای استانبول به نام موزه تختی نیز قرار دارد که به نمایشگاهی از اشیاء باستانی مانند سفال‌های خاکی، سفال‌های چینی و زیورآلات عتیقه معروف است.

برج گالاتا Galata Kulesi از جاهای مهم استانبول

این برج زیبا و معروف در قلب شهر و در کنار رودخانه بوسفور قرار دارد و با بلندی ۶۵ متر، یکی از نمادهای شهر استانبول و جاهای مهم استانبول محسوب می‌شود. در این برج، رستوران‌هایی با چشم اندازی دلنشین و همچنین مغازه‌هایی با انواع سوغاتی‌های محلی وجود دارد.

Kapalıçarşı بازار بزرگ کاپالی چارشی

در این بازار بسیار بزرگ، می‌توان انواع کالاهای محلی و بین‌المللی را پیدا کرد، از جمله لباس‌های محلی، محصولات چرمی، زیورآلات و سوغاتی‌های مختلف. این بازار با بیش از ۴۵۰۰ فروشنده و مغازه، یکی از بزرگترین بازارهای جهان است.

قصر توپ‌کاپی Topkapı Sarayı

مهمترین مکانها در شهر استانبول - کاخ توپکاپی
مهمترین مکانها در شهر استانبول – کاخ توپکاپی

این قصر بزرگ و زیبا در قلب شهر و در کنار برج گل‌ها قرار دارد و بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد. این قصر به عنوان محل اقامت سلطانان عثمانی به کار گرفته می‌شده و همچنین به عنوان موزه ملی تاریخی باستانی استانبول بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند.

خیابان استقلال İstiklal Caddesi از جاهای مهم استانبول

یکی از جاهای مهم استانبول و خیابان‌های مشهور و پرتردد شهر استانبول که در آن می‌توان به خرید و خوراکی‌های محلی و بین‌المللی پرداخت. در این خیابان مشهور، مغازه‌هایی با کالاهای چرمی، پوشاک، برنجی، سفالی و غیره وجود دارد.

کلیسای سورپی کریکور لوسورجان

یکی از کلیسای‌های قدیمی و زیبای شهر استانبول که در سال ۱۸۳۵ ساخته شده است. این کلیسا که از طراحی زیبا و داخلی شگفت‌انگیزی برخوردار است، امروزبه عنوان موزه‌ای به نام موزه رومی باستانی شناخته می‌شود و در آن می‌توان به تاریخچه شهر رومی استانبول و فرهنگ و تمدن آن دست یافت.

09939888830