جمعه بازار استانبول، تجربه‌ای شگفت‌انگیز

جمعه بازار استانبول در محله فاتح، در بازار بزرگ تاریخی، در سمت اروپایی واقع شده و هر هفته از ساعت ۶ صبح تا ۷ شب برای بازدیدکنندگان باز است.

جمعه بازار استانبول به ترکی
جمعه بازار استانبول به ترکی

اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت و جالب از شهر استانبول هستید، بازدید از بازار جمعه بازار استانبول یا “Çarşamba Pazarı” به شما پیشنهاد می‌شود. این بازار، یکی از بزرگ‌ترین و پرمخاطب‌ترین بازارهای جمعه در استانبول است و در منطقه فتح (Fatih) قرار دارد. در این بازار می‌توانید بسیاری از آثار هنری محلی و محصولات دست‌ساز از جمله لباس‌های سنتی، چرم، محصولات چوبی، فلزی، نقره‌ای و سنگینی را پیدا کنید.

جمعه بازار استانبول، تجربه‌ای شگفت‌انگیز

هر هفته، هزاران تن از مردم شهر و گردشگران از سراسر جهان به جمعه بازار می‌آیند تا از زیبایی و فرهنگ شهر استانبول لذت ببرند. در این بازار می‌توانید با تعداد بسیاری از مردم محلی آشنا شوید، با آن‌ها صحبت کنید و از غذاهای محلی و دلپذیر لذت ببرید.

یکی از جذابیت‌های بازار ، قیمت محصولات است. می‌توانید با کمترین هزینه، لباس‌های سنتی ترکیه و جلیقه‌های چرمی زیبا را پیدا کنید. در ضمن، این بازار یکی از بهترین جاهای خرید هدیه برای دوستان و خانواده در خارج از کشور است.

جمعه بازار استانبول در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۶ صبح تا ۶ بعدازظهر باز است.

بازار جمعه به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی مناطق توریستی مشهور استانبول، مثل مسجد آباصحاب، قلعه یوروس، و مجموعه آژیرکاله، بهتر است قبل از بازدید از بازار، از دیدن این جاذبه‌های دیدنی بازدید کنید. در ضمن، این بازار به سرعت پر می‌شود، بنابراین بهتر است بهترین زمان برای بازدید از بازار جمعه، زودتر در روز باشد.

جمعه بازار استانبول به ترکی
جمعه بازار استانبول به ترکی

همچنین، پیشنهاد می‌شود تا در زمان بازدید از بازار، چانه زنی قیمت کالاها را در نظر داشته باشید، زیرا قیمت محصولات اولیه ممکن است بیشتر از هزینه واقعی باشد. بهترین راه برای خرید محصولات، مقایسه قیمت‌ها و چانه زنی با فروشندگان است. به همین دلیل، بهتر است مقدار پول کافی را با خود داشته باشید، زیرا بسیاری از فروشندگان فقط پرداختی نقدی را قبول می‌کنند.

این بازار، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری محبوب استانبول، جذابیت بسیاری برای بازدیدکنندگان دارد. بازدید از این بازار، فرصتی برای بررسی فرهنگ و تاریخ شهر استانبول و ارتباط با مردم محلی و برخورداری از تجربه‌ای بی‌نظیر از شهر به شما می‌دهد.

زمان و مکان

این بازار در محله فاتح، در بازار بزرگ تاریخی، در سمت اروپایی شهر استانبول واقع شده است و هر هفته از ساعت ۶ صبح تا ۷ شب برای بازدیدکنندگان باز است. بهتر است در بازار جمعه در زودترین زمان ممکن حضور پیدا کنید تا از اینکه محصولاتی که می‌خواهید تهیه کنید به دست نیاید، جلوگیری کنید.

عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.