گردشگری در دبی ، جاذبه ها و ویژگی های گردشگر پذیر این شهر

گردشگری در دبی
گردشگری در دبی

گردشگری در دبی: دبی یکی از مهمترین شهرهای امارات متحده عربی است و به عنوان یکی از برجسته ترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان، به عنوان “پایتخت خرید خاورمیانه” نامیده می شود. خریدهای باورنکردنی در کنار دولت دبی قصد دارد گردشگری در این شهر را توسعه دهد و آن را به عنوان منبع اصلی درآمد برای امارت در نظر بگیرد.

اماکن گردشگری در دبی

جزایر نخل

گردشگری در دبی
گردشگری در دبی

جزایر نخل (انگلیسی: Palm Islands) یکی از شلوغ ترین مکانهای گردشگری در دبی است و یکی از جزایر مصنوعی هستند که در قسمت مقابل ساحل دبی واقع شده اند و به هم متصل شده اند. تصویر درختان نخل را تشکیل می دهند. جمیرا بزرگترین و مشهورترین این جزایر است که تعداد بازدیدکنندگان شبانه آن 9 تا 11000 نفر است.

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی (انگلیسی: Dubai Aquarium) در مرکز خرید دبی (به انگلیسی: The Dubai Mall) واقع شده است و تعداد بازدیدکنندگان آن روزانه به بیش از 4 هزار نفر می رسد. آنها برای دیدن زندگی دریایی هیجان انگیز در آکواریوم مانند تماشای کوسه ها و شرکت در تجربه غواصی در زیر آب می روند.

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا یکی از مشهورترین مساجد دبی است و یکی از مذهبی ترین جاذبه ها برای همه ادیان در طول هفته است. به غیر از جمعه، زیرا روز اصلی عبادت اسلامی محسوب می شود و می توان از مسجد برای تحسین دیدن کرد. معماری متمایز، به عنوان مناره های مسجد که گنبد سنگ سفید بزرگ ساختمان را در بر می گیرد. بازدیدکنندگان می توانند گردشگران را در داخل مسجد تقریباً 75 دقیقه ای که طی آن زبان انگلیسی مدرن، علاوه بر تنقلات محلی عربی مانند قهوه و خرما را همراه بازدید خود میل کنند.

باغ معجزه دبی

گردشگری در دبی
گردشگری در دبی

باغ معجزه دبی (انگلیسی: Dubai Miracle Garden) یکی از مهمترین مکان هایی است که هنگام سفر به دبی باید از آن دیدن کرد. زیرا دارای یک باغ گل است که شامل بزرگترین مجموعه گیاه شناسی در جهان است، که باعث شد وارد کتاب رکوردهای گینس شود. با بیش از 109 میلیون گل.

 

سایر اماکن گردشگری در دبی

دبی دارای مکانهای توریستی جالبی است، از جمله موارد زیر:

  • برج خلیفه: برجسته ترین ساختمان دبی، برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان است و ارتفاع آن 829.8 متر است.
  • موزه دبی: اصلی ترین موزه شهر دبی یکی از مهمترین مکانهای گردشگری است، زیرا ورودی آن شامل نمایشگاهی از نقشه های باستانی امارات و دبی و همچنین بسیاری از قایق های سنتی، آلات موسیقی اماراتی، اسلحه، عتیقه جات و گالری است. پوشش جنبه های زندگی سنتی، مانند زندگی بادیه نشین صحرایی، ماهیگیری مروارید و غیره.
  • خانه شیخ سعید آل مکتوم: این خانه در سال 1896 میلادی ساخته شد، جایی که شیخ سعید آل مکتوم، حاکم دبی، از 1921 تا 1958 میلادی در آن زندگی می کرد، سپس تخریب شد و به عنوان موزه بازسازی شد، جایی که مدل خانه اصلی حفظ شد و این مکان شامل بسیاری از عکسهای قدیمی دبی و تصاویری برای ماهیگیری، مروارید، ساخت قایق و موارد دیگر است.
  • مرکز خرید دبی: یکی از جذاب ترین مکان ها برای گردشگران است و یکی از بزرگترین مقاصد خرید در دبی محسوب می شود، زیرا شامل بسیاری از مکان های تفریحی، خرید و مکان های غذا خوردن است.

 

 

 

09939888830