هزینه سفر تا ترکیه چقدر است

باید مسافرین بین المللی هزینه سفر تا ترکیه به واسطه برنامه‌ریزی دقیق مشخص کرده و میزان هزینه کرد خود را مدیریت کنند.

هزینه سفر تا ترکیه چقدر است
هزینه سفر تا ترکیه چقدر است

امروزه بسیاری از افراد به واسطه استفاده از جاده های زمینی ایران خود را به مرز کشور ترکیه می رسانند. از این رو بررسی هزینه سفر تا ترکیه این امکان را به وجود می‌آورد که مسافر بتوانند هزینه مسافرت خود را به واسطه برنامه‌ریزی دقیق مشخص کرده و میزان هزینه کرد خود را تا مقصد اصلی مثلاً شهر استانبول یا آنکارا مدیریت کنند.

هزینه سفر تا ترکیه چقدر است

کشور ترکیه دارای چند مرز بین‌المللی با ایران می باشد. که از جمله آنها می‌توان به مرز بازرگان یا همان گمرک بازرگان اشاره کرد که به عنوان یکی از اصلی‌ترین معابر تردد ایرانیان به کشور ترکیه محسوب می شود. از طرف دیگر گمرک رازی نیز به دلیل قرارگیری در نقطه مناسبی از جغرافیای ایران همواره مورد توجه بسیاری از مسافرین بین المللی میباشد.

بنابراین مسافری میتوانند به واسطه انتخاب گمرک مناسب برای عبور و رساندن خود به کشور ترکیه میزان هزینه جاری سفر خود را تنظیم کنند. از جمله آنکه شهر ماکو به عنوان آخرین. مرزی ایران و مرکز تلاقی ایران با کشور ترکیه همواره مورد توجه بسیاری از مسافرین بین المللی میباشد.
بنابراین می‌توان گفت مسافرین کشور ترکیه می توانند از طریق گمرک بازرگان خود را به راحتی به شهرهای مانند دوبایزید ترکیه و یا شهر اغدیر برسانند که به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای آغازین این کشور محسوب می شود.

شهر وان نیز به دلیل قرارگیری در نزدیکی گمرکی رازی که در مجاورت شهر خوی میباشد. به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای مورد توجه ایرانیان برای ورود به کشور ترکیه محسوب می شود.

بنابراین هم میزان هزینه سفر تا ترکیه با بسته به شهر انتخابی توسط مسافر می تواند بسیار متفاوت باشد. برای مثال مسافرینی که شهر ارومیه و مرز سرو را به منظور رساندن خود به کشور ترکیه انتخاب می کنند. معمولا میزان هزینه مساوی با شهر ماکو را پرداخت می‌کنند. از طرف دیگر باید توجه داشت که ورود به شهر مناسب در کشور ترکیه برای بسیاری از علاقه مندان سفر خارجی مورد توجه ویژه ای می باشد.

هزینه سفر تا ترکیه چقدر است
هزینه سفر تا ترکیه چقدر است

بنابراین شما نیز می توانید برای مدیریت هزینه سفر تا ترکیه با انتخاب یکی از شهرهای مرزی و استفاده از خطوط مختلفی مانند هواپیما و یا خطوط ریلی نسبت به مدیریت هزینه سفر خود اقدام کنید.

امروزه شهر ماکو و شهر ارومیه هر دو دارای فرودگاه می باشند که امکان جابجایی آسان مسافرین بین المللی از شهر تهران و سایر شهرهای دیگر را فراهم می آورند.
البته شهر خود نیز به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای معبر و دارای مرز مشترک با کشور ترکیه به عنوان یکی از شهرهای دارای فرودگاه اختصاصی میباشد. اما باید توجه داشت که میزان پرواز های تنظیم شده برای فرودگاه خود بسیار محدود بوده و امکان سفر هر روزه به این شهر وجود ندارد.

استفاده از اتوبوس برای سفر به کشور ترکیه

همانطور که اشاره کردیم میزان هزینه مورد نیاز برای رساندن خود به هر یک از گمرکات گوناگون با توجه به وسیله نقلیه مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. اما باید توجه داشت که استفاده از وسیله نقلیه عمومی مانند اتوبوس این امکان را فراهم می‌آورد که با کمترین هزینه ممکن خود را به مرز کشور ترکیه رساند. بنابراین شما نیز در صورتی که نیازمند پرداخت هزینه کمتر در ازای سفر بین‌المللی هستید. می توانید از طریق اتوبوس و یا سایر ناوگان عمومی نسبت به حمل و نقل بین شهری در مورد نیاز خود اقدام کنید.

عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.