طبیعت زیبای کشور اندونزی جاذبه های فوق العاده برای جذب گردشگر

طبیعت زیبای کشور اندونزی همواره جذب گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان بر عهده دارند، اندونزی جمهوری واقع در جنوب شرقی آسیا است.

طبیعت زیبای اندونزی
طبیعت زیبای اندونزی

طبیعت زیبای کشور اندونزی همواره جذب گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف جهان بر عهده دارند، اندونزی جمهوری واقع در جنوب شرقی آسیا است و چهارمین کشور پرجمعیت محسوب می شود. با جمعیتی بالغ بر 238 میلیون نفر، همچنین شامل حدود 17508 جزیره مختلف است که در مجاورت مالزی، گینه نو و تیمور شرقی قرار دارند. اقتصاد اندونزی فعال است. از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه هجدهم جهان قرار دارد.

اندونزی به عنوان یک کشور غیر عربی شناخته می شود، اما طبق آمار سال 2000 میلادی، حدود 86.1٪ از مسلمانان را شامل می شود و بقیه مردم مسیحیت، هندو یا بودیسم را پذیرفته اند. طبیعت زیبای کشور اندونزی و مکان گردشگری شناخته شده ای که بسیاری از گردشگران عرب و گردشگران غربی به آن می روند.

اندونزی به دلیل طبیعت جذابش یکی از جذاب ترین کشورها برای گردشگران است. موقعیت ممتاز آن باعث شده است و دفاتر گردشگری در سراسر جهان طیف وسیعی از سفرها را به جزایر مختلف آن ارائه می دهند.

مکان های توریستی در طبیعت زیبای کشور اندونزی

طبیعت زیبای اندونزی
طبیعت زیبای کشور اندونزی
  • جزایر گیلی: یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری و اجزای طبیعت زیبای اندونزی است. این جزیره از سه جزیره گیلی تراوانگان، منو گیلی و گیلی ایر تشکیل شده است و این جزایر شامل گروه بزرگی از کافه ها در ساحل هستند که به همان گردشگر احساس و اطمینان می دهند.
  • پارک ملی کومودو: پارکی است که شامل سه جزیره بزرگ اندونزی می شود. جایی که شامل تعداد زیادی خزندگان غول پیکر زنده است که طول آنها ممکن است به سه متر برسد و مکانی برای دوستداران شکار پرندگان و پستانداران به حساب می آید.
  • کوه برومو: یکی از معروف ترین رشته کوه های اندونزی است، اما بلندترین قله آن نیست، کوهی است حاوی آتشفشانی که بالای آن با دود سفید منفجر شده و اطراف آن را احاطه کرده است. دریایی از شن های آتشفشانی؛ زیرا یکی از جذاب ترین مکان ها برای گردشگران است.
  • دریاچه توبا: دریاچه ای است واقع در جزیره ساراماترا، ناشی از فوران آتشفشان عظیمی است که در حدود 100 کیلومتر 70000 سال پیش امتداد داشته است. دریاچه توبا یکی از مهم ترین مکان هایی است که برای استراحت و شنا در آب آن استفاده می شود.
  • حومه شیبوپور: این مکان در طبیعت زیبای کشور اندونزی به دلیل تنوع فرهنگی آن متمایز است. این شامل دهکده چینی، استراحتگاه بازی های آبی، دهکده مصری، باغ میوه و پارک آبی به نام الدورادو است.
  • جزیره لومبوک: جزیره ای است که به خاطر زیبایی سواحل و آبشارهای فراوانش شناخته شده است که می توان در آن غواصی و موج سواری انجام داد.
  • برج موناس: برج بلندی است به ارتفاع 123 متر که مشعل طلای ناب به وزن حدود 35 کیلوگرم بر فراز آن قرار دارد.موزه کوچک و تالار استقلال در آن برج مشرف به فواره های رقصنده قرار دارد.
عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.