شهرهای توریستی جهان کدامند؟

شهرهای توریستی جهان همه ساله تعداد قابل توجهی از مسافرین بین المللی را به صورت هوایی، ریلی و دریایی به خود جذب می کنند.

پاریس- زیباترین شهرهای جهان برای مسافرت در فصول مختلف
پاریس- زیباترین شهرهای جهان برای مسافرت در فصول مختلف

توضیحات تصویر

شهرهای توریستی جهان همه ساله تعداد قابل توجهی از مسافرین بین المللی را به خود جذب می کنند. در ادامه به معرفی و بررسی برخی از آنها می پردازیم.

بانکوک

بانکوک پایتخت ایالت تایلند است و پربازدیدترین شهر از شهرهای توریستی جهان است، زیرا 22 میلیون بازدید کننده بین المللی از آن بازدید کرده اند و این شهر به دلیل مراکز خریدش متمایز است.

 • تایلند بزرگترین شهر چینی در جهان است.
 • این شهر با معماری چشمگیر خود متمایز است.
 • این شهر معابد زیادی دارد.
 • امکان خرید در بازارهای شناور روی سطح آب وجود دارد و به همین دلیل به این شهر (ونیز شرق) می گویند.

پاریس یکی از شهرهای توریستی جهان

شهر پاریس در فرانسه واقع شده است و شهر پاریس دومین شهر از شهرهای توریستی جهان است و پربازدیدترین شهر اروپا است و پاریس با ساختمان های کلاسیک، پل ها و خیابان ها و بسیاری از آن ها متمایز است. فعالیت های گردشگری را می توان در آن انجام داد، از جمله:

پاریس - شهرهای توریستی جهان
پاریس – شهرهای توریستی جهان
 • برای تماشای مناظر تاریخی شهر یک سفر دریایی خوش منظره در امتداد رود سن داشته باشید.
 • از برج ایفل دیدن کنید.
 • از موزه لوور دیدن کنید.
 • نماهایی از مجموعه های موزه اورسی و مرکز پمپیدو.

لندن

لندن در بریتانیا واقع شده است و سومین شهر پربازدید جهان است. 19.09 میلیون بازدید کننده از آن بازدید می کنند و یکی از محبوب ترین شهرهای جهان است و به خاطر هنر، تئاتر و ادبیات معاصر خود شناخته شده است و باغ های سرسبز و محله های تاریخی آن متمایز است.

دبی

دبی یکی از شهر های امارات متحده عربی است . دبی از نظر جغرافیایی در ساحل خلیج فارس و به طور خاص بین امارت ابوظبی در ضلع غربی و جنوبی واقع شده است. دبی به دلیل یکی از جاذبه‌های دیدنی این شهر با 15.93 میلیون بازدیدکننده متمایز شده است. به دلیل بازارها، هتل‌ها، استراحتگاه‌ها، سواحل و مکان‌های دیدنی متمایز، و از برجسته ترین جاذبه های گردشگری آن:

 • دبی خانه بلندترین برج ساخته دست بشر در جهان است.
 • دبی یک پیست اسکی بر روی ماسه های صحرا دارد.
 • دبی نزدیک به 1000 کیلومتر سواحل دارد.
 • بزرگترین نمایش فواره در جهان را دارد.
 • این شامل بزرگترین مراکز خرید در جهان است.

سنگاپور

سنگاپور شهری در جمهوری سنگاپور است و یکی از مناطقی است که گردشگران را به خود جذب می کند. 14.67 میلیون بازدید کننده از آن بازدید کردند که با غذاهای متعددش متمایز بودند و به طور کلی به عنوان یک مقصد متمایز برای دوستداران غذا شناخته می شود، زیرا شامل مراکز خرید لوکس بسیاری است و شهری سرسبز و مدرن است.

کوالالامپور از شهرهای توریستی جهان

شهر کوالالامپور در مالزی واقع شده است و این شهر به دلیل چندفرهنگی بودن خانه مساجد و معابد است.کوالالامپور به خاطر خیابان های پر جنب و جوش و غرفه های فروشندگان خیابانی شهرت دارد. این شهر توسط ۱۳.۷۹ میلیون بازدیدکننده بازدید شده است.

استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول
مسجد سلیمانیه استانبول

شهر استانبول در ترکیه واقع شده است و یکی از شهرهای توریستی جهان شناخته می شود. به دلیل میراث تاریخی خود شناخته شده است. این شهر با مساجد و کلیساهای بیزانسی مشخص می شود. همچنین این شهر با تنوع غذاهای خود متمایز است زیرا ترکیبی از طعم های آسیایی و اروپایی را در بر می گیرد.

توضیحات تصویر
عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.