سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان

سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان یکی از اولین انتخاب ها برای مسافران خارج کشور محسوب می شود چراکه ارزان و راحت است.

مرز بازرگان
مرز بازرگان

سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان یک تجربه جذاب و ماجراجویی می‌تواند باشد. این مرز واقع در شمال شرقی ترکیه و جنوب غربی ایران قرار دارد. برای شروع سفر خود، ابتدا باید تمامی مدارک مورد نیاز را تهیه کنید، از جمله ویزای ترکیه (اگر مورد نیاز باشد) و مجوز ورود به کشور. پس از ترتیب مدارک، شما می‌توانید به مرز بازرگان حرکت کنید. این مرز مهمی برای تجارت و تردد بین ایران و ترکیه است و دارای تسهیلات و تجهیزات مناسبی برای تردد مسافران و وسایل نقلیه است.

سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان
سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان

پس از عبور از مرز بازرگان، شما به ترکیه وارد می‌شوید. در مسیر خود به ترکیه، شهرها و مناطق مختلفی را می‌توانید برای بازدید انتخاب کنید. شهر وان، شهر ترابزون و منطقه کاپادوکیا از جمله جاذبه‌های گردشگری معروف در مسیر زمینی به ترکیه هستند. همچنین، می‌توانید از فرصت آشنایی با فرهنگ، غذاها و مردم دلسوز ترکیه بهره‌برداری کنید.

در نهایت، مسافرت زمینی به ترکیه از مرز بازرگان تجربه‌ای منحصر به فرد و شگفت‌انگیز خواهد بود که به شما اجازه می‌دهد تا جاذبه‌ها و زیبایی‌های این کشور را در طول مسیر کشف کنید و با فرهنگ و سنت‌های آن آشنا شوید. به یاد داشته باشید که قبل از سفر، اطلاعات مربوط به ویزا و مقررات مرزی را به دقت بررسی کنید تا سفرتان به دلیل مسائل مربوط به ورود به کشور به مشکل برنخورد.

شرایط ورود به ترکیه از مرز بازرگان

ورود به کشور ترکیه از مرز بازرگان نیازمند برخورداری از شرایط بسیار ویژه‌ای نمی‌باشد. در نتیجه شما می‌توانید با دارا بودن یک پاسپورت دارای اعتبار مناسب یعنی حدود ۶ ماه خود را به شهرهای نزدیک کشور ترکیه از طریق مرز بازرگان برسانید.

گفتنی است اولین شهر نزدیک به مرز بازرگان در منطقه آزاد ماکو  در طی سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان شهر دوغوبایزید کشور ترکیه می‌باشد که حدوداً ۲۵ دقیقه با اتوبوس‌های کشور ترکیه زمان می‌برد تا خود را به این شهر برسانید.
گفتنی است: از این شهر می‌توانید به سایر شهرهای کشور ترکیه مانند شهر ایغدیر یا آغری نیز سفر کنید که به عنوان مبدا‌های اصلی مسافرت هوایی در کشور ترکیه محسوب می‌شوند و بسیاری از ایرانیان به منظور بهره‌بندی از پروازهای شرکت ترکیش ایرلاین از خطوط هواپیمایی به استانبول استفاده می‌کنند.

مرز بازرگان
مرز بازرگان

همچنین در نظر داشته باشید که به همراه داشتن موارد ممنوعه در هنگام ورود به کشور ترکیه می‌تواند مانع ورود شما به این کشور از طریق مرز بازرگان شود. بنابراین توجه داشته باشید که به همراه داشتن موارد ممنوعه قید شده در قوانین دو کشور می‌تواند مشکلات قابل توجهی را برای شما در هنگام ورود به خاک کشور ترکیه از طریق مرز بازرگان و یا هر کدام از مرزهای زمینی و هوایی دیگر به همراه داشته باشد.

دلایل سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان

در نظر داشته باشید که مرز زمینی بازرگان یکی از اصلی‌ترین شاهراه‌های ورودی کشور ترکیه از طریق خاک ایران محسوب می‌شود. بنابراین هر روزه تعداد قابل توجهی از مسافرین خارجی از طریق این مرز خود را به شهرهای گوناگونی مانند شهر وان و یا شهر ایغدیر ترکیه می‌رسانند و تلاش می‌کنند تا از ویژگی‌های منحصر به فرد هر کدام از شهرهای مرزی کشور ترکیه بهره‌مند شوند.

از طرفی در نظر داشته باشید که بسیاری از پروازها از طریق شهر آغری و یا ایغدیر به سایر شهرهای کشور ترکیه انجام می‌شود که شما می‌توانید از طریق شهر دوغوبایزید به عنوان اولین شهر کشور ترکیه خود را به آنها برسانید و همچنین بسیاری از سرویس‌های هواپیمایی که در قالب ترانسفر فرودگاهی عمل می‌کنند نیز از این شهر حرکت کرده و مسافرین را به فرودگاه‌های نزدیک می‌رسانند.

از دلایل دیگر سفر به کشور ترکیه از طریق مرز زمینی بازرگان می‌توان به موارد دیگری مانند دسترسی آسان به فروشگاه‌های بزرگ در شهرهای مرزی اشاره کرد. گفتنی است مسافرین می‌توانند در اولین شهرهای کشور ترکیه به بزرگترین مجموعه‌های فروشگاهی دسترسی داشته باشند و محصولات مورد نیاز خود را بدون صرف هزینه بیشتر تهیه کنند.

بهترین شرایط سفر

  • تردد ۲۴ ساعته: مرز بازرگان به عنوان یکی از گمرکات زمینی کشور محسوب می‌شود که به صورت ۲۴ ساعته برای سفر زمینی به ترکیه از مرز بازرگان در دسترس مسافرین می‌باشد. بنابراین شما در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید به راحتی با عبور از این مرز خود را به هر کدام از شهرهای مد نظر برسانید.
    البته باید به یاد داشته باشید که در طول شبانه روز اوقات خاصی از روز وجود دارد که امکان تردد روان‌تر برای مسافرین در آن طرف مرز وجود دارد.
    بنابراین شما در زمان عبور از مرز بازرگان به صورت شبانه نیازمند استفاده از خدمات ویژه‌ای مانند خودروهای دربستی برای تردد در داخل کشور ترکیه هستید.
  • عدم مراجعه در زمان‌های دارای ترافیک بالا: همانطور که اشاره کردیم به علت تراکنش بسیار بالای مسافرین در اوقات خاصی از سال امکان بروز ترافیک بسیار بالا در مرز بازرگان وجود دارد.
    بنابراین توجه داشته باشید که برخی از اوقات سال مانند شب عید نوروز و موارد مشابه آن نیازمند صبوری بیشتر در هنگام عبور از مرز می‌باشد و مسافرین باید مدت زمان بیشتری را به منظور ممهور کردن پاسپورت و موارد مشابه آن سپری کنند.
09939888830