سفر به نپال یک تجربه منحصر به فرد است

سفر به نپال
سفر به نپال

نپال کشوری محصور در خشکی است که در هیمالیا بین هند و چین واقع شده است. ساکنان آن به خاطر آیین های مذهبی هندو و بودایی خود شناخته شده اند. سفر به نپال بخش بزرگی از اقتصاد در این کشور است. که در آن گردشگری نپال با حضور کوه اورست افزایش یافته است. بلندترین کوه جهان این کوه ها جزو ده کوه بلند دنیا هستند و کوهنوردان و اسکی بازان از این کشور دیدن می کنند.
این به منظور تقویت استعدادهای عملی آنها است و صنایع گردشگری به شکل گیری اقتصاد ایالت کمک می کند. صنعت گردشگری 42٪ از شهروندان نپال را استخدام می کند و منبع اصلی در آمد جمعیت محلی به گردشگری و حمایت اقتصادی وابسته است.

سفر به نپال

سفر به نپال
سفر به نپال

سفر به نپال یک تجربه منحصر به فرد است. سفر به نپال یک ماجراجویی است که احساس یک ماجراجوی واقعی را در سطح سیاره به مسافر می‌دهد. زیرا نپال منطقه باستانی است و یکی از قدیمی‌ترین مکان‌ها با مرتفع‌ترین کوه در جهان است. اما مشخصه آن تنوع زمین طبیعی است، جایی که کوه ها و تپه های ناهموار 75 درصد از مساحت نپال را پوشش می دهند. کوه های گرمسیری در منطقه تارای، پشت کوه های پوشیده از برف وجود دارد.

معروف ترین مکان های نپال برای سفر

نپال به خاطر مناطق زیر مشهور است:

  • ولسوالی تارای: در جنوب و در امتداد مرز هند قرار دارد، سرزمینی پست است و کانچان کالان است که پست ترین ناحیه نپال است. ارتفاع آن به 70 متر می رسد و یکی از معروف ترین مناطق کشاورزی کشور است که سفر به نپال را رونق می بخشد.
  • منطقه تپه: در وسط نپال قرار دارد و از کوه ها، تپه ها، دره های عمیق و زمین های هموار تشکیل شده است و ارتفاعات آن از 600 متر تا 3000 متر است.
  • هیمالیا : در شمال نپال واقع شده است و شامل 202 کوه است. هیمالیا بیش از 6000 متر ارتفاع دارد و 13 کوه وجود دارد که ارتفاع آنها به 8000 متر می رسد، قله اورست که 88501 متر ارتفاع دارد. همچنین توده عظیم آناپورنا و یک دالان آن تنگه کالی گانداکی است که عمیق ترین گذرگاه جهان است. در طی چندین قرن گذشته به عنوان یک مسیر تجاری بین هند و فلات تبت به منظور سفر به نپال استفاده می شده است.
عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.