سفر به شهر بورسا در ترکیه

سفر به شهر بورسا در ترکیه:  بورسا، یکی از معروف ترین شهرهای ترکیه پس از استانبول به حساب می آید. که به آن شهر سبز می گویند.

سفر به شهر بورسا در ترکیه
سفر به شهر بورسا در ترکیه

سفر به شهر بورسا در ترکیه:  بورسا، یکی از معروف ترین شهرهای ترکیه پس از استانبول به حساب می آید. که به آن شهر سبز می گویند و یکی از قدیمی ترین شهرهای باستانی ترکیه به حساب می آید، زیرا اولین پایتخت امپراتوری عثمانی بوده است.

همچنین جاذبه های گردشگری باستانی بسیاری وجود دارد که قدمت آن ها به دوران عثمانی بازمی گردد، علاوه بر ابداعاتی که لباس آن را تغییر داده و آن را به یکی از اولین شهرهای توریستی ترکیه تبدیل کرده است.

سفر به شهر بورسا در ترکیه

سفر به شهر بورسا در ترکیه
سفر به شهر بورسا در ترکیه

در واقع شهر بورسا یکی از زیباترین شهرهای توریستی ترکیه است که ترکیبی از تاریخ باستان به عنوان اولین مرکز حکومت عثمانی در ترکیه و طبیعت سبز زیبایی که خداوند به شهر بورسا عطا کرده است.

از این رو به دلیل وجود باغ‌ها، درختان انبوه و گل‌هایی که شهر را رنگین می‌ کنند و مستقیماً مشرف به دریای مرمره است که شهر را زینت داده و شکوه بی‌نظیری به آن بخشیده، شهر سبز نامیده می‌شود .

چگونه از استانبول به بورسا برویم؟

در واقع به شهر بورسا دارای مناظر آن جذاب است و در جنوب استانبول و در فاصله دو ساعت و نیم فاصله دارد و یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و شهر مورد علاقه به حساب می آید. مقصدی برای گردشگران، چه از اروپا و چه کشورهای عربی و ایران. همچنین می توان از طریق:
  • انتقال از استانبول به بورسا با کشتی سریع.
  • فاصله استانبول تا بورسا با ماشین تقریباً 250 کیلومتر است و رسیدن به آن ممکن است بیش از 3 ساعت طول بکشد.

گردشگری در بورسا مهمترین نقطه عطف است

علاوه بر این، شهر بورسا دارای جاذبه‌ های تاریخی و توریستی زیادی است که توجه را به خود جلب می‌ کند و مکان‌هایی وجود دارد که حصار عمداً برای بازدید از آن‌ها می‌آید، از جمله:

 کوه اولوداغ

در حال حاضر، کوه اولوداغ یکی از مشهورترین نقاط دیدنی بورسا در نظر گرفته می شود. زیرا در فصل زمستان پوشیده از برف است و در بقیه ایام سال با درختان سبز انبوه پر می شود.

تله کابین Uludağ Teleferik

تله کابین Uludağ Teleferik یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری بورسا است. جایی که به دلیل طول تقریبی 9 کیلومتر طولانی ترین تله کابین جهان محسوب می شود و به بالای کوه معروف اولوداگ می رسد.

درخت چند ساله İnkaya Tarihi Çınar ağacı

اما به آن درخت معروف می گویند که درخت کاجی است که بیش از 600 سال قدمت دارد و در جاده منتهی به کوه اولوداغ قرار دارد.

خانه ابریشم ایپک اوی

به طور خاص به آن مسجد سبز نیز می گویند و یکی از مهم ترین و معروف ترین مکان های دیدنی بورسا است، زیرا این منطقه توسط مغازه های بزرگ فروش عتیقه جات و ابریشم و کافه هایی برای نشستن احاطه شده است.

خانه ارگانیک منیرا

به طور کلی شهر بورسا در تهیه لوکوم شیرین معروف است و بازدید کننده می تواند از کارخانه دیدن کرده و با انواع شیرینی های معروف آشنا شود.

بهترین موزه های بورسا که ارزش دیدن دارند

اگرچه شهر بورسا ترکیه شامل گروهی از موزه‌ها است که نقش و تاریخ متفاوتی دارند و هرکدام از نظر قدمت و نمایشگاه‌های موزه‌ای که در اختیار دارد به طور جداگانه متمایز می‌ شوند. این موزه‌ها در درجه اول از جاذبه‌های گردشگری هستند، از جمله:

موزه ایزنیک

در واقع موزه ایزنیک یکی از مشهورترین موزه‌های شهر بورسا ترکیه به حساب می‌آید و معروف‌ترین بنای هنری است که زیبایی و شکوه معماری باستانی عثمانی را به تصویر می‌کشد. که قدمت آن به سال 1388 میلادی بازمی‌گردد. و جایی که سلطان مراد اول دستور داد به خاطر مادرش نیلوفر خاتو آن را بسازند .

موزه هنرهای ترکی و اسلامی موزه هنرهای ترکی و اسلامی

در واقع موزه هنرهای ترکی و اسلامی یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات است، زیرا تاریخ ساخت آن به سال 1419 میلادی برمی‌گردد و سلطان محمد دستور ساخت مسجد، مقبره و مدرسه را صادر کرد و پس از آن، این مدرسه در سال 1975 به موزه تبدیل شد.

موزه شهر بورسا بورسا کنت موزیسی

هنوز هم در خیابان آتاتورک، پشت مجسمه آتاتورک در میدان هیکل قرار دارد.

تاریخ شهر بورسا و شخصیت متفاوت فرهنگی و اجتماعی آن را به نمایش می گذارد که بازدیدکنندگان را به سمت خود جذب می کند.

موزه آتاتورک بورسا “Atatürk Evi” Müzesi

در ابتدا مادر کاخی بود که اولین رئیس جمهور ترکیه در آن زندگی می کرد و پس از بازدیدهایش از بورسا این کاخ را تأسیس کرد که بعدها به موزه تبدیل شد.

موزه قصر سلطان YÜZYIL OSMANLI EVİ MÜZESİ

علاوه بر این، یکی از ساختمان های مدرن به حساب می آید، زیرا قدمت آن به سال 1844 باز می گردد و به سبک فرانسوی ساخته شده است و همچنین دارای باغ قصری برای تفریح ​​و استراحت است.

موزه قصر سلطان YÜZYIL OSMANLI EVİ MÜZESİ
موزه قصر سلطان YÜZYIL OSMANLI EVİ MÜZESİ

لیست بهترین مکان های باستان شناسی در بورسا

روستای عثمانی

یکی از قدیمی ترین روستاهای تاریخی ترکیه، در منطقه ییلدیریم، در 10 کیلومتری شرق از قلب بورسا واقع شده است.

تاریخچه آن به زمان تأسیس امپراتوری عثمانی برمی گردد.

روستای جولیاز اولوابات

در واقع یکی از معروف ترین روستاهای ترکیه در بورسا است .

این شهر در شبه جزیره کوچکی در ساحل دریاچه اولوابات واقع شده است.

این شهر کوچک به جای مانده از دوران روم در نظر گرفته می شود، زیرا پایه گذاری آن به آن دوره بازمی گردد.

ویژگی های این دوران باستان را به ما می رساند.

این مکان جغرافیایی است: روستای جولیاز.

رستوران دهکده میسی

یکی از زیباترین روستاهای ترکیه در شهر بورسا است که در 12 کیلومتری قلب بورسا قرار دارد .

یکی از روستاهایی است که حتما باید از آن دیدن کنید و از فضا و طبیعت بی نظیرش لذت ببرید.

مودانیا تریلیا

علاوه بر این، یکی از روستاهای شهر بورسا به حساب می آید، زیرا در 12 کیلومتری غرب واقع شده و در ساحل دریای مرمره امتداد دارد و یکی از معروف ترین مناطقی به شمار می رود که دارای مناطق قدیمی است . خانه ها و کاخ های عثمانی که مشرف به دریای مرمره هستند.

لیستی از بهترین مکان های دیدنی بورسا

بورسا به شهر سرسبز بودن شهرت دارد و این به خاطر باغ ها و پارک های فراوانی است که سرشار از گل ها و درختان انبوه است، از جمله:

 پارک فرهنگی Resat Oyal Kültür Parkı

این باغ به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر بورسا یکی از زیباترین باغ های بورسا محسوب می شود و در سال 1955 میلادی تاسیس شده و چندین بار بازسازی شده و آخرین بازسازی آن در سال 2006 است.

 پارک فرهنگی Resat Oyal Kültür Parkı
پارک فرهنگی Resat Oyal Kültür Parkı

بورسا بوتانیک پارکی

این باغ یکی از مهم ترین باغ های بورسا است و به آن باغ گل ها نیز می گویند و همچنین یکی از بزرگترین باغ های عمومی بورسا است که به طور قابل توجهی گسترش می یابد و شامل تعدادی درختان انبوه و گل های مختلف می شود.

پارک جاذبه در پارک بورسا کازبه

یکی از دیدنی ترین مکان های بورسا و جذاب ترین آن برای گردشگران و به طور کلی مردم ترکیه باغ بزرگی است که مکان های متنوع و امکانات متنوعی را برای تفریح ​​و لذت بردن از زیبایی آن در خود جای داده است. حوض هایی برای نگهداری ماهی ها در اشکال و انواع مختلف دارد. کافه ها و رستوران هایی نیز وجود دارند که در سرو غذاهای دریایی لذیذ تخصص دارند.

بهترین مکان ها برای کودکان و پارک های تفریحی در بورسا

بوسا به دلیل داشتن زیباترین مکان های توریستی که به گردشگری تفریحی علاقه مند هستند مشهور است، زیرا گروهی از شهرهای تفریحی وجود دارند که در لذت بردن و پیاده روی برای کودکان خردسال و پیر تخصص دارند، به عنوان مثال:

لونا پارک بورسا رسات اویال کولتور پارکی

یکی از زیباترین شهربازی های شهر بورسا به حساب می آید ، زیرا در داخل پارک فرهنگی قرار دارد و در داخل آن بازی های زیادی وجود دارد که نقش آنها از نظر سنی بازیکن، چه برای کودکان و چه بزرگسالان متفاوت است. .

سفر به شهر بورسا در ترکیه
سفر به شهر بورسا در ترکیه

پارک سوکای

این پارک تخصصی در تمرین اسکی روی آب است که در آن پای بازیکنان روی تخته چوبی با کلاه و ژاکت بر روی بازیکنان قرار می گیرد و با طناب های بالای سطح آب در دریاچه کشیده می شود و دریاچه نیز وجود دارد. احاطه شده توسط گروهی از رستوران ها و کافه های عمومی که غذا و نوشیدنی را برای تماشاگران فراهم می کنند .

F16 کارتینگ شعبه مترو بورسا

یکی از معروف ترین مکان های مسابقات اتومبیل رانی است، زیرا جایی است که شهرت آن به دلیل عدم حضور در شهرهای ترکیه است و در نزدیکی مرکز خرید مترو قرار دارد و یکی از مهم ترین مکان ها به حساب می آید. مکان های انتخاب شده توسط جوانان و بسیار نزدیک به باغ وحش است.

پارک پودیوم

یکی از معروف ترین مکان های تفریحی در شهر بورسا است، زیرا یک شهربازی یکپارچه است که علاوه بر رستوران ها و مراکز خرید مختلف، شامل شهربازی برای کودکان و بازی های مختلف مانند بازی های آبی و سایر امکانات تفریحی می باشد.

سفر به شهر بورسا در ترکیه نتیجه گیری

گردشگری در شهر بورسا و شهر بورسا چهارمین شهر پرجمعیت ترکیه و دومین شهر ترکیه از نظر گردشگری در ترکیه است .

بیش از یک میلیون گردشگر در طول فصل توریستی در ترکیه به دلیل موقعیت مکانی متمایز و دسترسی آسان از تمام شهرهای ترکیه به آن بازدید می کنند، زیرا در شمال غربی کشور بین شهرهای استانبول و آنکارا قرار دارد . با فضای دلپذیر و جذاب آن مشخص می شود.

عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.