سفر به استانبول با قطار چگونه است؟

سفر به استانبول با قطار یکی از روشهایی است که می‌تواند ایجاد تجربه های فوق العاده در فرد مسافر و امکان بازدید از مسیر را به وجود می آورد.

سفر به استانبول با قطار
سفر به استانبول با قطار

همه ساله تعداد قابل توجهی از افرادی که قصد سفر به کشور ترکیه و به خصوص شهر استانبول را دارند استفاده از خطوط ریلی را برای رساندن خود به این شهر انتخاب می کنند. سفر به استانبول با قطار یکی از روشهایی است که می‌تواند ایجاد تجربه های فوق العاده در فرد مسافر و امکان بازدید از تمام جاذبه های گردشگری موجود در مسیر را برای وی به وجود بیاورد. از این رو استفاده از این وسیله نقلیه نیز افزایش چندین برابری را در مقایسه با سال های اخیر شاهد بوده و امروزه بسیاری از مسافرین ایرانی و جهانی نسبت به مسافرت با استفاده از قطار یا سایر انواع خطوط ریلی دیگر به منظور رساندن خود به مقصد استفاده می کنند.

سفر به استانبول با قطار از تبریز

شهر تبریز در ایران به عنوان یکی از بزرگترین کلانشهر های شناخته شده در سطح کشور محسوب می گردد که همواره امکانات فوق‌العاده‌ای را در اختیار افراد قرار می دهد، سفر به استانبول با قطار از طریق خطوط ریلی کشور ایران و اتصال آن به خطوط ریلی کشور ترکیه یکی از روشهایی است که امکان تجربه یک سفر شگفت انگیز را برای بسیاری از مسافرین و افرادی که قصد طی کردن مسیر میان ایران تا استانبول را دارند را فراهم می آورد.
البته باید گفت در برخی از مواقع به دلیل عدم موجود بودن قطار در مسیر تبریز به استانبول امکان استفاده از این خدمات برای ایرانیان و سایر افرادی که نیازمند دریافت خدمات ریلی از طریق کشور ایران و کشور ترکیه هستند از بین میرود.

گفتنی است روش های دیگری نیز به عنوان روشهای جایگزین برای مسافرت با استفاده از قطار به کشور ترکیه یا شهر استانبول وجود دارد، از جمله اینکه مسافران می توانند بعد از عبور از مرز زمینی و رساندن خود به شهرهای خاصی از کشور ترکیه مانند شهر وان نسبت به استفاده از خطوط داخلی ریلی این کشور اقدام کرده و خود را با استفاده از قطار های داخلی ترکیه به شهر های متفاوتی مانند شهر استانبول برسانند.

مشکلات مسافرت به استانبول با قطار

سفر به استانبول با قطار
سفر به استانبول با قطار

هرچند سفر با استفاده از خطوط ریلی و قطار یکی از دل انگیزترین روش های مسافرت به حساب آمده و همواره گردشگران بسیاری استفاده از رفتار را در دستور کار خود قرار می دهند، مشکلات متنوعی نیز می‌تواند در مسیر سفر آنها وجود داشته باشد که در ادامه به بررسی برخی از این مشکلات خواهیم پرداخت.

  • طولانی بودن مدت سفر: از مشکلاتی که معمولاً مسافرین خطوط ریلی مانند قطارهای شهری از آن‌ها گلایه‌مند هستند مدت زمان سفر و طولانی بودن آن می باشد. از این رو توصیه می شود در صورتی که نیازمند دسترسی سریع به هر کدام از شهرهای ترکیه هستید استفاده از روش‌های دیگری مانند خطوط هوایی را به منظور طی کردن هرچه سریعتر مسیر موجود در پیش روی خود استفاده کنید.
  • عدم مطابقت زمان حرکت قطارها با زمان مورد نیاز مسافرین:  باید توجه داشت که در بسیاری از موارد به دلیل عدم هماهنگی و مطابقت زمان حرکت قطارهای موجود در مسیر استانبول بسیاری از مسافران امکان استفاده از آن را به دست نمی آورند.
    همچنین باید یادآور شد که بسیاری از شرکت های که اقدام به اعزام تور در مسیر تبریز به استانبول و یا سایر شهرهای کشور ایران به کشور ترکیه می کنند، تعداد قابل توجهی از کوپه های دربستی را پیش خرید کرده و امکان خرید آن را از مسافرین مستقل صلب میکنند.
عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.