سفر به استانبول با خودرو شخصی

سفر به استانبول با خودروی شخصی یکی از گزینه‌های اصلی مسافرت به کشور ترکیه محسوب می شود. بسیاری از افراد سفر با خودروی شخصی را ترجیح میدهند.

استانبول با خودرو شخصی
استانبول با خودرو شخصی

سفر به استانبول با خودرو شخصی یکی از گزینه‌های اصلی مسافرت به کشور ترکیه محسوب می شود. بسیاری از افراد آسودگی سفر با خودروی شخصی را به بسیاری از روش های دیگر مسافرت ترجیح میدهند. بنابراین امکان استفاده از خودروی شخصی به منظور سفر به کشور ترکیه و شهرهای گردشگرپذیر این کشور مانند شهر استانبول نیز این امکان را فراهم کرده است که بسیاری از مسافرین استفاده از خودروی شخصی خود را به منظور رساندن مسافرین همراه خود به شهر استانبول را در اولویت روش سفر خود قرار دهند.

نکات مهم در سفر به استانبول با خودرو شخصی

همانطور که گفته شد بسیاری از افراد استفاده از خودروی شخصی را برای انجام مسافرت های طولانی و یا کوتاه نسبت به سایر روش های انجام مسافرت ترجیح میدهند. بنابراین به کارگیری خودروی شخصی در مسیر مسافرت های خارجی مانند سفر به شهر استانبول نیز همواره با مقدار تقاضای بسیار بالای همراه بوده است. سالانه شاهد تعداد قابل توجهی از مسافرت هایی هستیم که از طریق گمرکات گوناگون مانند گمرک بازرگان و یا گمرک مرز رازی به کشور ترکیه با استفاده از خودروهای شخصی و اتومبیل های سواری انجام می پذیرد.

انجام به موقع امور مربوط به کاپوتاژ ماشین

قطعاً یکی از ابتدایی ترین کارهایی که معمولاً در هنگام انجام مسافرت های بین المللی باید مورد توجه قرار بگیرد انجام امورات مربوط به کاپوتاژ خودرو می باشد.

کاپوتاژ خودرو اصطلاحاً به دریافت پلاک بین المللی گفته میشود که امکان تردد در جاده های بین المللی را برای خودروهای ایرانی به وجود می آورد.

صاحبین اتومبیل های گوناگون قبل از انجام انواع امورات مربوط به خروج از مرز باید نسبت به دریافت پلاک بین المللی و همینطور دریافت گواهینامه قابل استفاده در سایر کشورها اقدام کنند.

اما برای افرادی که قصد انجام مسافرت های کوتاه مدت و یا بلند مدت به کشورهای همسایه و سایر کشورهای دیگر را دارند باید این مژده را داد که امکان انجام چنین خدماتی در بسیاری از مراکز گوناگون مانند مراکز ارائه دهنده خدمات گردشگری بین المللی وجود دارد.

استانبول با خودرو شخصی
استانبول با خودرو شخصی

اطمینان از سلامت خودرو و معاینه فنی

نباید از یاد برد که بسیاری از خودروهای قابل استفاده در داخل کشور همواره به بسیاری از قطعات گوناگون یدکی نیازمند هستند که معمولاً در بازار داخلی به وفور یافت می شوند. اما در بسیاری از کشور های دیگر امکان دسترسی به قطعات یدکی مورد نیاز بسیاری از خودروهای سواری مرسوم در داخل کشور وجود ندارد.

بنابراین اکیداً توصیه می‌شود قبل از انجام هر گونه اقدام به سفر به کشورهای دیگر نسبت به اطمینان از معاینه فنی خودرو و سلامت کامل سیستم فنی آن اقدام کنید.

انتخاب مسیر مناسب برای انجام مسافرت استانبول با خودرو شخصی

عدم آشنایی کامل به مسیرهای موجود در سفر به استانبول با خودروی شخصی احتمال بروز خطا های گوناگون را برای مسافرین به وجود می آورد.

گفتنی از طولانی شدن مدت سفر و همچنین عدم دسترسی به بسیاری از امکانات مورد نیاز مسافرین همراه فرد راننده احتمال کاهش لذت سفر را به همراه دارد. بنابراین توصیه می‌شود قبل از انتخاب مسیر نسبت به وجود امکانات مورد نیاز در طول مسیر اطمینان کافی را به دست بیاورید و همچنین نوع سفر خود را وابسته به نیازهای موجود در افراد همراه مسافر خود مورد بررسی دقیق قرار دهید.

 

 

09939888830