سفر با اتوبوس به استانبول

سفر با اتوبوس به استانبول به دلیل پایین بودن میزان هزینه حمل و نقل همواره به عنوان یکی از روش های مسافرت پرطرفدار محسوب می شود.

هزینه سفر تا ترکیه چقدر است
هزینه سفر تا ترکیه چقدر است

سفر با اتوبوس به استانبول به دلیل پایین بودن میزان هزینه حمل و نقل و همچنین امکان بازدید از موارد گردشگری موجود در مسیر همواره به عنوان یکی از روش های مسافرت پرطرفدار محسوب می شود. از این رو سالانه تعداد قابل توجهی از ایرانیان و شهروندان سایر کشورها با استفاده از اتوبوس خود را به شهرهای توریستی کشور ترکیه مانند شهر استانبول می رسانند.

استانبول یکی از پر طرفدار ترین شهر های خارجی برای مسافرت در فصول مختلف سال محسوب می‌شود. از این رو بسیاری از ایرانیان به منظور انجام امورات مختلفی مانند سفرهای سیاحتی و یا مبادلات تجاری با کشور ترکیه شهر استانبول به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای جهان سفر می کنند.

هزینه سفر با اتوبوس به استانبول

با توجه به نوسانات انجام گرفته در قیمت گازوئیل و سایر سوختهای مورد استفاده برای حمل و نقل در سراسر کشور ترکیه، تعیین قیمت مصوب برای هر کدام از مسیر های مسافرتی با دشواری قابل توجهی همراه شده است. بنابراین تعیین میزان هزینه پرداختی برای اتوبوس از مسیرهای شهر وان و اقدام نیز با دشواری قابل‌توجهی همراه میباشد.

اما باید یادآور شد که همواره استفاده از اتوبوس ویژگی های منحصر به فردی را برای مسافرین به ارمغان می آورد که آنها را به انجام مسافرت های مختلف در مابین شهر های داخلی و خارجی ترغیب می کند. برای مثال شما می توانید مسیر مسافرتی خود را به گونه ای طراحی کنید که شب را در اتوبوس باشید و بتوانید به جای پرداخت هزینه مورد نیاز برای اقامتگاه شب را در داخل اتوبوس سپری کنید. این روش امکان آن را به وجود می‌آورد که بتوانید هزینه سفر با اتوبوس به استانبول را کاهش داده و در مسیر خود از چند شهر دیگر نیز بازدید کنید.

البته باید یادآور شد که در استفاده از اتوبوس برای سفر به استانبول نیازمند پرداخت هزینه های جانبی دیگری هستید که امکان افزایش میزان بودجه مورد نیاز برای مسافرت بین المللی شما را پدید می‌آورد. برای مثال در هنگام مسافرت با استفاده از اتوبوس نیازمند پرداخت هزینه غذا در طول مسیر هستید که امکان افزایش چند ۱۰۰ لیری هزینه شما را به وجود می آورد.

در کل توصیه می کنیم در صورتی که نیازمند بررسی دقیق بودجه مورد نیاز جهت رساندن خود به شهر استانبول هستید. از روش های دیگری مانند استفاده از هواپیما به جای اتوبوس استفاده کنید.

سفر با اتوبوس به استانبول
سفر با اتوبوس به استانبول به دلیل پایین بودن میزان هزینه حمل و نقل همواره به عنوان یکی از روش های مسافرت پرطرفدار محسوب می شود.

همچنین باید یادآور شد که به منظور پایین آوردن هزینه سفر با اتوبوس به استانبول می‌توانید کارهای جانبی دیگری را نیز انجام دهید. برای مثال شما می توانید مقداری از تغذیه مورد نیاز در مسیر خود را تهیه کرده و در داخل کیف همراه مسافر داشته باشید. این روش می‌تواند امکان عدم استفاده از غذاهای موجود در مسیر مسافرت را برای شما پدید بیاورد.

مشکلات سفر با اتوبوس به استانبول

همانطور که گفته شد مسافرت با استفاده از اتوبوس ویژگی‌های منحصر به فردی را به همراه دارد که بسیاری از افراد را نسبت به انجام این شیوه از مسافرت ترغیب می کند. برای مثال می‌توان به لذت بردن از مسیر و آشنایی با شرایط زندگی شهر های موجود در مسیر مقصد اصلی را به عنوان یکی از ویژگیهای اصلی استفاده از اتوبوس برای سفر به استانبول به شمار آورد.

البته باید یادآور شد که استفاده از این وسیله مسافرتی همواره مشکلات خاصی را نیز برای مسافران مسیرهای طولانی مانند مسیر تهران به استانبول و یا موارد مانند آن به همراه دارد. برای مثال افرادی که دچار بیماری های کلیوی و یا بیماری های مرتبط با قند خون هستند. می بایست در طول سفر به صورت متناوب به سرویس بهداشتی مراجعه کنند. از این رو باید یادآور شد که امکان توقف مکرر اتوبوس به منظور استفاده از سرویس های بهداشتی در مسیر استانبول برای بسیاری از مسافرین وجود ندارد.

آب و هوای استانبول
آب و هوای استانبول

همچنین بسیاری از افراد تمایل خاصی نسبت به استفاده از غذاهای جاده ای ندارند. بنابراین شما نیز اگر با چنین مشکلی مواجه هستید باید بدانید که استفاده از اتوبوس به منظور رساندن خود به شهر استانبول برای شما به عنوان یکی از مشکل ترین و دارای دشواری‌های خاص سفر خواهد بود.

چرا که در مسیر تهران به استانبول و یا تبریز به استانبول شما نیازمند استفاده از غذاهای ارائه شده توسط رستوران های بین راهی هستد. از این رو به غیر از آن که نیازمند پرداخت هزینه قابل توجهی به منظور دریافت غذای مورد نیاز هستید. امکان عدم رضایت از غذای دریافتی نیز برای شما وجود خواهد داشت.

نکته دیگری که همواره برای بسیاری از مسافرین اتوبوسی شهر ترکیه مطرح می گردد خستگی ناشی از نشستن طولانی مدت بر روی صندلی اتوبوس است. بنابراین تلاش کنید تا یکی از تورهای مسافرتی زمینی که امکان برخورداری از اتوبوس های تک صندل و وی آی پی را برای مسافرین خود به وجود می آورند را فراهم بیاورید.

این نوع از اتوبوس ها امکان استفاده از صندلی مسافر به عنوان تخت را نیز فراهم می آورند تا در مسیر به توانایی انتخاب مناسب و قابل توجهی را نیز تجربه کنید.

عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.