سفر از استانبول به قبرس

برای سفر از استانبول به قبرس می‌توانید از هواپیما یا کشتی استفاده کنید. می‌توانید به فرودگاه آتاتورک یا فرودگاه صبیحا گوکچن بروید.

استانبول به قبرس
استانبول به قبرس

برای سفر از استانبول به قبرس شما می‌توانید از هواپیما یا کشتی استفاده کنید. برای سفر با هواپیما می‌توانید به فرودگاه آتاتورک یا فرودگاه صبیحه گوکچن بروید و از اینجا به قبرس پرواز کنید. همچنین برای سفر با کشتی نیز می‌توانید از بنادر استانبول مانند بندر های کاباتاش یا ینی‌کاپی استفاده کنید و به قبرس سفر کنید. لازم به ذکر است که برای ورود به قبرس باید از گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار استفاده کرد و همچنین با شرایط و قوانین مرزی مقصد خود آشنا شوید.

دانستنی ها

قبرس شمالی یا جمهوری ترک قبرس، یک کشور کوچک ولی زیبا و پرجاذبه در جنوب شرقی اروپا است. این کشور به دلیل مساحت کوچک، دارای جمعیتی نسبتاً کم است و پایتخت آن “لیفکوشا” است.

 

علاوه بر زیبایی طبیعت و شهرهایی همچون لیماسول و گرینوش، این منطقه یکی از مقاصد معروف جهان برای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ می‌باشد. قبرس شمالی دارای تاریخی غنی و شاهکارهایی همچون کلیسای بلوتیتو از دیاری کهن پاریونی، سنگ نگاره کیپروس و کلیساهای صخره‌ای بودجا می‌باشد.

از دیدگاه فرهنگی، این کشور دارای فرهنگ و سنت‌های منحصر به فردی است که به عنوان یک جاذبه گردشگری مهم به شمار می‌رود. از همه مهمتر، مردم گرم و مهربان قبرس شمالی باعث شده‌اند تا این کشور به عنوان یکی از پرجاذبه‌ترین مقاصد توریستی در جنوب شرقی اروپا شناخته شود.

استانبول به قبرس
استانبول به قبرس

قبرس ترکیه همچون یک کشور مستقل شناخته نمی‌شود، بلکه تنها توسط ترکیه شناخته شده است. بر اساس برنامه “آنانا پلان” که توسط ترکیه ارائه شده است، قبرس ترکیه به عنوان یک دولت مجزا در نظر گرفته می‌شود. با این حال، برای بیشتر کشورها، جمهوری قبرس تنها یک کشور است و ترکیه هیچ نیروی قانونی برای تحریم قبرس ندارد.

بهترین زمان برای سفر از استانبول به قبرس

بهترین زمان برای سفر از استانبول به قبرس در ترکیه، از اوایل ماه مه تا اوایل ماه اکتبر است. در این فصل، هوا گرم و خشک است و شرایط مناسبی برای شنا، آفتاب‌خوردگی و دیدن جاذبه‌های گردشگری قبرس فراهم است. به علاوه، در برخی نقاط قبرس ترکیه، مثل شهر کایا، هوای گرم تابستانی برای برخورداری از دریا و آفتاب‌خوردگی در دسترس است. در ماه‌های مربوط به پاییز و زمستان، هوای قبرس ترکیه نیز نسبتاً دلپذیر است، اما تعداد بسیاری از جاذبه‌ها کمترین شلوغی را از دست می‌دهد.

استانبول به قبرس با کشتی

مسیر کشتی به قبرس تقریبا ۱۰۰۰ کیلومتر است و معمولا تقریبا ۲۳ تا ۲۶ ساعت طول می کشد. برخی از کشتی ها ممکن است مستقیماً از استانبول به قبرس بروند، در حالی که برخی دیگر در مسیرهایی که به سواحل دریای اژه و دریای مدیترانه می رسند، سر می زنند. همچنین برخی از خطوط کشتی از بندرهای مختلف در استانبول به قبرس رفت و آمد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر، بهتر است با شرکت های کشتیرانی مختلف تماس حاصل کنید و نرخ ها، برنامه های سفر و سایر جزئیات را چک کنید.

09939888830