جزیره بیوک آدا استانبول

 در جزیره بیوک آدا استانبول، جاذبه‌های تاریخی زیادی وجود دارد که بازدید از آن‌ها برای توریست‌ها بسیار جذاب است. این جاذبه ها ...

جزیره بیوک آدا استانبول
جزیره بیوک آدا استانبول

بیوک آدا یک منطقهٔ تاریخی و گردشگری در شهر استانبول ترکیه است. این منطقه در قسمت اروپایی شهر قرار دارد و مرکز آن میدان بیوک آدا (Büyükada Meydanı) است. بیوک آدا با فاصلهٔ ۲۳ کیلومتری از مرکز شهر استانبول، بزرگترین جزیرهٔ آدا (Adalar) در دریای مرمره است. جزیره بیوک آدا استانبول با آب و هوای معتدل خود و طبیعت زیبایش، یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم استانبول است.

در بیوک آدا، مسیرهای پیاده‌روی زیادی وجود دارد که با پویایی طبیعت و مناظر زیبایی که فراهم می‌کند، برای گردشگران بسیار جذاب است. همچنین می‌توان با استفاده از اسب و یا دوچرخه، جزیره را برای دیدن و دسترسی به جاذبه های تاریخی آن، به خوبی بگردیم. در بیوک آدا، مجموعه‌های باستانی و تاریخی نظیر آبانوس کلیسا، موناستیر سورپ اندرانیک، موزهٔ آنادولو، قصر کاپاتی، قلعهٔ اسمیت هیلی و … وجود دارد.

تفریحات توریستی جزیره بیوک آدا استانبول

بیوک آدا با مناظر زیبا و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی خود، برای توریست‌ها گزینه‌ی بسیار جذابی است. برخی از تفریحات توریستی در بیوک آدا عبارتند از:

بازدید از جاذبه‌های تاریخی

در جزیره بیوک آدا استانبول، جاذبه‌های تاریخی زیادی وجود دارد که بازدید از آن‌ها برای توریست‌ها بسیار جذاب است. این جاذبه ها عبارتند از آبانوس کلیسا، موناستیر سورپ اندرانیک، قصر کاپاتی، قلعهٔ اسمیت هیلی و …

بیوک آدا، جزیره‌ای تاریخی در استانبول است که دارای جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی بسیاری است. برخی از این جاذبه‌ها عبارتند از:

  • آبانوس کلیسا: این کلیسا در قلب شهرک قدیمی بیوک آدا واقع شده است و یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای جزیره است. آنچه که این کلیسا را برجسته می‌کند، نقش‌های زیبایی است که در کنار دیوارهای آن قرار دارند.
  • موناستیر سورپ اندرانیک: این موناستیر در قله‌ی تپه‌ای واقع شده است و یکی از مقدس‌ترین جاذبه‌های بیوک آدا است. موناستیر سورپ اندرانیک با طراحی زیبا، نقش‌های خوبی و همچنین چشم‌اندازهای فوق‌العاده از جزیره و دریا دارد.
  • قصر کاپاتی: این قصر در ساحل شرقی جزیره بیوک آدا استانبول واقع شده است و یکی از جاذبه‌های مهم جزیره است. این قصر در سال ۱۸۵۶ میلادی توسط نخست‌وزیر عثمانی به نام کاپاتی ساخته شده است. امروزه، این قصر به عنوان موزهٔ دولتی بیوک آدا شناخته می‌شود.
  • قلعهٔ اسمیت هیلی: این قلعه در جنوب غربی بیوک آدا واقع شده است و در سال ۱۸۵۶ میلادی ساخته شده است. این قلعه از نظر تاریخی بسیار مهم است و امروزه به عنوان موزه‌ای برای بازدیدکنندگان در دسترس است.
  • موزهٔ مرزبانی: این موزه در شمال بیوک آدا واقع شده است و مربوط به دوران برجستهٔ مرزبانی در این جزیره است. این موزه به عنوان یکی از مهمترین موزه‌های جزیره شناخته می‌شود که تاریخچهٔ جزیره و دوران مرزبانی را برای بازدیدکنندگان نشان می‌دهد.
جزیره بیوک آدا استانبول
جزیره بیوک آدا استانبول

پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری

بیوک آدا با پویایی طبیعت خود، امکانات بسیار خوبی برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری دارد. می‌توانید از مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بیوک آدا برای دیدن مناظر زیبای جزیره استفاده کنید.

بازدید از شهرک قدیمی جزیره بیوک آدا استانبول

شهرک قدیمی با خانه‌های سنتی و خیابان‌های باریک و دراز خود، برای بازدید کنندگان بسیار جذاب است.

بازدید از سواحل

بیوک آدا با سواحل زیبایش، برای توریست‌ها امکانات خوبی برای شنا و استحمام دارد. همچنین، می‌توانید از امکانات کایاک، بادبان‌بازی و اسکوبا در سواحل بیوک آدا استفاده کنید.

خرید از بازار

در بیوک آدا، بازارهایی وجود دارد که محصولات دست ساز و سوغاتی‌های محلی را به فروش می‌رسانند. بازارهای بیوک آدا برای خرید سوغاتی و یادگاری بسیار مناسب هستند.

تفریحات شبانه در جزیره بیوک آدا استانبول

بیوک آدا با رستوران‌ها، کافه‌ها و کلاس‌های موسیقی خود، برای تفریحات شبانه گزینه‌ی بسیار خوبی است. در بیوک آدا می‌توانید از غذاهای محلی لذیذی که در رستوران‌ها سرو می‌شوند، لذت ببرید.

09939888830