جاذبه های توریستی قاهره مصر

جاذبه های توریستی قاهره همه ساله گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به این شهر و کشور می کشاند. در ادامه با بررسی دقیق تر همراه شما هستیم.

جاذبه های توریستی قاهره
جاذبه های توریستی قاهره

جاذبه های توریستی قاهره همه ساله گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به این شهر و کشور می کشاند. در ادامه با بررسی دقیق تر جاذبه های گردشگری این شهر همراه شما هستیم.

قاهره یکی از شهرهای مصر است که در قسمت شمالی جمهوری در کناره‌های جزایر رود نیل واقع شده است و همچنین پایتخت جمهوری عربی مصر و بزرگترین شهر آن از نظر مساحت و جمعیت است، که جمعیت آن بالغ بر طبق آمار سال 2015 حدود نه و نیم میلیون نفر است. همچنین این شهر یکی از متنوع ترین شهرها از نظر فرهنگی است و از نظر فرهنگی همین امر باعث شده است که مقصد بسیاری از بازدیدکنندگان و گردشگران از مناطق مختلف جهان برای لذت بردن از زیبایی و زیبایی آن باشد. سایت های باستان شناسی متمایز،  این همان چیزی است که در سطرهای بعدی شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

جاذبه های توریستی قاهره

خان الخلیلی یکی از جاذبه های توریستی قاهره و محله های باستانی و باستانی قاهره به شمار می رود که بیش از 600 سال قدمت دارد و این مکان یکی از جاذبه های گردشگری بزرگ برای ساکنان قاهره و به طور کلی مصر است و هنوز از ممالیک باقی مانده است. 

قلعه صلاح الدین الایوبی

قلعه صلاح الدین ایوبی در منطقه ارگ ​​قرار دارد که توسط سلطان النصیر صلاح الدین یوسف بن ایوب در یکی از اراضی جدا شده از کوه معتمم در حومه این شهر در قرون وسطی ساخته شده است. علاوه بر موقعیت استراتژیک و دفاعی آن بین شهرهای قاهره و فسطاط، که مانع طبیعی بلندی بین این دو شهر است که آن را به نقطه تماس قلعه و شهر در صورت محاصره تبدیل می کند. قلعه شاهد حوادث بسیاری در طول تاریخ بوده است.

موزه مصر

موزه مصر از جمله جاذبه های توریستی قاهره و یکی از قدیمی ترین موزه هایی است که به عنوان موزه در جهان ساخته شده است. این موزه به عنوان تنها ساختمان در جهان شناخته می شود که تمدن تنها یک نفر را در خود جای داده است. دارای بیش از صد و شصت هزار اثر باستانی و مومیایی های بسیاری است. این ساختمان از دو طبقه تشکیل شده است. جایی که بناهای بزرگی در طبقه اول به نمایش گذاشته شده است که به ترتیب تاریخی چیده شده اند، در حالی که طبقه دوم شامل مجسمه های کوچک، دست نوشته ها، تابوت های چوبی، زیور آلات، جلوه های توت عنخ آمون و جلوه های دره پادشاهان است. و در نهایت این موزه در میدان التحریر قرار دارد که ورود به آن با داشتن مدرک شخصی الزامی است.

جاذبه های توریستی قاهره
جاذبه های توریستی قاهره

اهرام جیزه

این اهرام در فلات جیزه واقع شده اند و از جاذبه های توریستی قاهره محسوب می شوند. که تقریباً در سال های 2480-2550 قبل از میلاد ساخته شده اند و این منطقه از سه هرم اصلی تشکیل شده است: هرم خوفو، هرم خفره و هرم منکائوره، و این اهرام مقبره های سلطنتی هستند که هر کدام دارای آن هستند. نام پادشاهی که آن را ساخت و پس از مرگ در آن دفن شد، علاوه بر این که این نوع بناها گواه روشنی بر پیشرفت معماری مقبره در مصر در یک مرحله است.

برج قاهره

برج قاهره یکی از مهم‌ترین جاذبه های توریستی قاهره و برجسته‌ترین بناهای گردشگری و باستان‌ شناسی قاهره است که در فاصله سال‌های 1956 میلادی تا 1961 میلادی از بتن مسلح ساخته شده و به شکل گل نیلوفر مصری طراحی شده است. قلب قاهره در حومه جزیره زمالک در رودخانه نیل قرار دارد و ارتفاع آن به حدود صد و هشتاد و هفت متر می رسد و ویژگی این برج وجود یک رستوران توریستی با سکوی گردان در بالای آن است به طوری که بازدیدکنندگان می توانند از هر جهت مکان های دیدنی قاهره را ببینند.

عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.