توکیو بزرگ ترین شهر جهان

توکیو بزرگ ترین شهر جهان با تعداد زیادی از ساکنان مشخص می شود نام شهر همچنین به گروهی از جوامع اطلاق می‌ شود که دارای ویژگی‌ های سنتی هستند.

توکیو بزرگ ترین شهر جهان
توکیو بزرگ ترین شهر جهان

توکیو بزرگ ترین شهر جهان با تعداد زیادی از ساکنان را تشکیل می دهد و مساحتی بزرگتر از روستاها و شهرهای کوچک را پوشش می دهد. نام شهر همچنین به گروهی از جوامع اطلاق می‌ شود که دارای ویژگی‌ های سنتی، قانونی یا فرهنگی هستند که به تمایز آن‌ ها از مناطق و مکان‌ های دیگر کمک می‌ کند.

توکیو بزرگترین شهر جهان است

طبق آخرین به روز رسانی اطلس جهانی، توکیو بر اساس جمعیت تقریباً 37,832,892 نفری، بزرگترین شهر جهان است و اطلاعات زیر در مورد توکیو آمده است:

موقعیت مکانی توکیو

توکیو در شرق ژاپن واقع شده و پایتخت رسمی آن محسوب می شود و از شمال شرقی با رودخانه ادو و از جنوب با رودخانه تاما همسایه است. توکیو شامل حدود 23 محله مسکونی می باشد و با مساحتی حدود 13500 کیلومتر مربع یکی از ایالت های ژاپن به حساب می آید و آب و هوای آن در اکثر روزهای سال معتدل است. میانگین دما در ماه جولای 24 درجه سانتیگراد و در ژانویه است تا 4 درجه سانتیگراد.

توکیو بزرگ ترین شهر جهان
توکیو بزرگ ترین شهر جهان با تعداد زیادی از ساکنان مشخص می شود نام شهر همچنین به گروهی از جوامع اطلاق می‌ شود که دارای ویژگی‌ های سنتی هستند.

تاریخ توکیو

بررسی های تاریخی حاکی از آن است که موقعیت جغرافیایی توکیو از دوران ماقبل تاریخ مسکونی بوده است، اما اولین نشانه از حضور ساکنان آن به قرن دوازدهم میلادی در روستایی به نام ادو به معنای دروازه ورودی باز می گردد و این روستا شاهد آثار قابل توجهی بوده است. با تولد و رشد در طول قرن هجدهم و هفدهم و با گذشت زمان به بزرگترین شهر در جهان تبدیل شد، به ویژه در اواخر قرن هجدهم.

نام روستای ادو تقریباً در سال 1868 میلادی به توکیو تغییر یافت و دادگاه ویژه امپراتوری ژاپن به آن نقل مکان کرد، اما جمعیت شهر توکیو به دلیل تأثیر آن بر گروهی از اغتشاشات در محیط سیاسی آن کاهش یافت. اما توانست رشد کند و جمعیت آن دوباره افزایش یابد.
با گذشت زمان، توکیو در معرض آتش‌ سوزی‌ ها و زلزله‌ های زیادی قرار گرفت که منجر به تخریب بسیاری از مکان‌ های دیدنی آن شد و در معرض خسارات بزرگی که بر جامعه آن وارد شد. باید بگوییم که به روزهای جنگ جهانی دوم باز می‌گردد، زمانی که حملات هوایی زیادی انجام شد. زمین های آن و بسیاری از مکان های آن به ویرانه تبدیل شد

ژاپن در جنگ جهانی دوم تسلیم شد و ارتش آمریکا توکیو بزرگ ترین شهر جهان را اشغال کرد و حضور آمریکایی ها تا سال 1952 میلادی در آنجا باقی ماند و از آن سال توکیو شاهد تحولات سریع و جدیدی بود و با توانایی این شهر در سازماندهی بازی های المپیک به حداکثر حد خود رسید.

ساکنان توکیو بزرگ ترین شهر جهان

ساکنان توکیو بزرگ ترین شهر جهان از این جهت متمایز هستند که به یک نژاد از مردم تعلق دارند، در مقایسه با برخی شهرهای دیگر که شاهد تنوع نژادی زیادی هستند.
اما گروهی از اقوام با اصالت غیر ژاپنی در این شهر زندگی می کنند و در مجموع اقلیت ها را تشکیل می دهند. در توکیو که مهمترین آنها چینی ها و کره ای ها هستند. اینها به عنوان ژاپنی طبقه بندی نمی شوند، اگرچه آنها قرن ها در توکیو زندگی می کنند.

شهر توکیو به جذب بسیاری از افرادی که به آن نقل مکان کردند و خارج از مرزهای آن زندگی می کردند، کمک کرد، به ویژه کسانی که از مناطق روستایی می آمدند. روستایی که قبلاً در آن زندگی می کردند و جوانان توکیو بزرگ ترین شهر جهان را تشکیل می دهند.

اقتصاد توکیو

توکیو بزرگ ترین شهر جهان
توکیو بزرگ ترین شهر جهان

توکیو یک مرکز صنعتی بزرگ در ایالت ژاپن است و این شهر به صنعت سبک علاقه مند است. مانند ساخت تجهیزات و دستگاه های الکترونیکی و چاپ ادبیات و کتاب.
همچنین به عنوان مرکز اصلی پول و مدیریت در ژاپن شناخته می شود. جایی که دفاتر مرکزی بسیاری از تاسیسات تولید و همچنین شعب شرکت های بین المللی و شرکت های متعلق به سایر مناطق ژاپن وجود دارد و دفتر مرکزی بورس در توکیو قرار دارد.

توسعه اقتصاد در داخل توکیو به دلیل تأثیر آن بر رونق اقتصادی ژاپن است که در دهه هشتاد به وجود آمد. در جایی که ژاپن یک مرکز بین المللی بود که هم با ایالات متحده آمریکا و هم با کشورهای اروپایی رقابت می کرد، توسعه محیط اقتصادی بر افزایش انتظارات در زمینه احتکار املاک تأثیر گذاشت. این امر منجر به افزایش قیمت زمین در آن دوره شد. در دهه نود، اقتصاد ژاپن شاهد ثبات چشمگیری بود. با این حال، قیمت ساختمان در شهر توکیو بالاترین قیمت در کشور ژاپن باقی ماند.

گردشگری و حمل و نقل توکیو بزرگ ترین شهر جهان

سفر به ژاپن و گردشگری در توکیو به رعایت قوانین ژاپنی مربوط به گردشگران بستگی دارد و برای اقامت در ژاپن باید پاسپورت و ویزا داشته باشید.
گردشگری در توکیو بزرگ ترین شهر جهان آسان، ایمن و نیاز به هزینه های زیادی ندارد و رفت و آمد در داخل شهر به استفاده از قطار و مترو بستگی دارد و در بسیاری از جاها از زبان انگلیسی استفاده می شود. این امر باعث می شود تا گردشگران راحت تر به داخل توکیو سفر کنند.

بزرگترین شهرهای جهان

شهرهای بزرگ زیادی در جهان از نظر تعداد افراد ساکن در آنها وجود دارد که در اینجا اطلاعاتی در مورد 10 شهر بزرگ از جمله:

شهر کشوری که در آن قرار دارند جمعیت تقریبی
توکیو ژاپن 37,832,892 نفر
شانگهای چین 34,865,252 نفر
جاکارتا اندونزی 31,689,592 نفر
دهلی هندوستان 26,454,000 نفر
سئول کره جنوبی 25514000 نفر
کراچی پاکستان 25100000 نفر
گوانگجو چین 25000000 نفر
پکن چین 24900000 نفر
شنتزن چین 23300000 نفر
مکزیکوسیتی مکزیک 21,339,781 نفر

 

09939888830