بازارهای محبوب استانبول

وقتی می شنوید که شخصی در مورد خرید در استانبول صحبت می کند، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند بازارهای محبوب استانبول است.

وقتی می شنوید که شخصی در مورد خرید در استانبول صحبت می کند، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند بازارهای محبوب استانبول است که زیبایی استانبول را بیان می کنند.

آنها بازارهای ارزان استانبول هستند، بنابراین باید این بازارهای پرطرفدار استانبول و محل قرارگیری آنها را بشناسید تا خود و خانواده تان از آنها خرید کنید.

بازار مصر : بازارهای محبوب استانبول

 

این بازار در منطقه امینونو استانبول در بخش اروپایی قرار دارد و دومین بازار سنتی بزرگ شهر در نزدیکی بازار بزرگ محسوب می شود که چندی پیش در مورد آن صحبت کردم.

این بازار در سال 1597 میلادی ساخته شد و یکی از قدیمی ترین بازارهای ارزان و محبوب استانبول است که شامل مغازه های زیادی برای فروش ادویه، ادویه جات، گیاهان طبیعی، فروشگاه های لوکوم و چیزهای ارزان است.

آدرس بازار مصر در استانبول به زبان ترکی:

Rüstem Paşa Mahallesi, Erzak Ambarı Sok. شماره: 92 34116 فاتح/استانبول ترکیه

بازار آراستا

بازار آراستا بازارهای محبوب استانبول
بازار آراستا بازارهای محبوب استانبول

یکی از بازارهای سلطان احمد است که مستقیماً در پشت مسجد سلطان احمد واقع شده است، شامل بیش از 70 فروشگاه است و در دوره عثمانی به فروش لوازم برای سربازان اختصاص داشت، اما اکنون دارای صنایع دستی مانند عتیقه جات، نقاشی و نقشه است.

ساعات کاری: تمام روزهای هفته از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر باز است.

در مورد آدرس بازار آراستا به زبان ترکی این است:

Sultanahmet Mh, sultanahmet meydanı, 34122 Fatih/Istanbul, Turkey

بازار نهحاسین (بازار مردمی بایزید)

این بازار در منطقه بیازیت، بین منطقه لالالی و منطقه سلطان احمد واقع شده است.این بازار یکی از بازارهای ارزان استانبول است که گردشگران به دنبال صنایع مس هستند.این بازار در فروش ظروف مسی خانگی و صنایع دستی تخصص دارد.

ساعت کاری: این بازار از ساعت 8 صبح تا 18 عصر می باشد.

عارف قهرمانزاده
متخصص برجسته مدیریت گردشگری و مدیر فروش شرکت آریا گشت ماکو با تجربه 10 ساله در زمینه تدوین برنامه‌های تفریحی و گردشگری و در بازاریابی خدمات گردشگری، شناخته شده است.