ارزانترین فصل سفر به استانبول

بررسی ارزانترین فصل سفر به استانبول امکان آنرا به وجود می‌آورد که بتوانید بودجه مدنظر خود را برای انجام مسافرت های خارجی مدیریت کنید.

ترکیه در زمستان
ترکیه در زمستان

بررسی ارزانترین فصل سفر به استانبول این امکان را به وجود می‌آورد که مسافرین بتوانند بودجه مدنظر خود را برای انجام مسافرت های خارجی مدیریت کرده و امکان پرداخت هزینه کمتر در قبال مسافرت را به دست بیاورند.

امروزه رفتن به سفرهای خارجی برای بسیاری از افراد با وجود تورم در اقتصاد کشور بسیار دشوار است. بنابراین دستیابی به ارزانترین سفر خارجی این امکان را به وجود می‌آورد که مسافرین ایرانی بتوانند در فصول مختلف سال خود را به مقاصد مختلف مسافرتی گردشگری خارجی برسانند.

بهترین زمان برای سفر به استانبول

قهوه ترک در روزهای سرد استانبول
قهوه ترک در روزهای سرد استانبول

استانبول نه تنها معروف‌ترین و زیباترین مقصد گردشگری ترکیه است، بلکه یکی از معروف‌ترین شهرهای توریستی جهان نیز می‌ باشد. که با توجه به تفریحات و جاذبه‌های فراوانی که ارائه می‌دهد و همچنین تاریخ باستانی و طبیعی آن قابل درک است. زیبایی یکی از شگفت انگیزترین حقایق در مورد استانبول این است که تنها شهر در جهان است که در دو قاره قرار دارد.

استانبول به دلیل داشتن آب و هوای دلپذیر در زمستان و تابستان و همچنین مکان‌ های مختلف برای بازدید و فعالیت‌ های توریستی برای شرکت در آن، یکی از پنج مقصد برتر تعطیلات در جهان است. با وجود این، هنوز فرصت های منحصر به فردی برای بازدید از استانبول و قدردانی از زیبایی آن وجود دارد . در این پست به توضیح این مفاهیم می پردازیم و در مورد زمان های ایده آل برای فصل سفر به استانبول صحبت می کنیم.

بهترین فصل سفر به استانبول چه زمانی است؟

• بهترین زمان برای سفر به استانبول از ژوئن تا سپتامبر است، زمانی که هوا معتدل است و باران و برف کمتری می بارد و این زمان را برای بازدید از سواحل و مناطق ساحلی استانبول تبدیل می کند. با این حال، قیمت ها اغلب در این زمان بالا هستند، بنابراین بسیاری از مردم ترجیح می دهند در ماه های آوریل، می یا مارس از استانبول دیدن کنند. فصل بهار بهترین زمان برای سفر به استانبول است . در حالی که بهار نجومی از 21 مارس آغاز می شود، بهار در استانبول معمولا از اواسط آوریل آغاز می شود. یکی دیگر از مزایای سفر به استانبول در فصل بهار ، فرصت دیدن مناظر طبیعی و لذت بردن از فصل گل است. شهر سرزنده تر می شود، به ویژه با رنگ های رز و لاله رنگ آمیزی می شود. هوا در طول روز گرم است، در شب به زیبایی خنک می شود و بارش باران غیر معمول است. میانگین دمای بالا بین 18 تا 27 درجه سانتیگراد است.

فصل سفر به استانبول
فصل سفر به استانبول

تمام تابستان در استانبول از اواسط جولای تا اواسط سپتامبر گرم و مرطوب است. میانگین حداکثر دمای روزانه حدود 28 درجه سانتیگراد است. آب و هوای بی نظیر مدیترانه ای و طبیعت زیبای استانبول در قسمت های جنوبی به ویژه سواحل دریای اژه برای گردشگران کشورهای سردسیری که به دنبال فعالیت های تابستانی و شنا در دریا هستند، مطلوب است. وقتی هوا تابستان است، این کشور کمتر با گردشگران شلوغ می شود و سفر دریایی آبی بهترین راه برای بازدید از تمام استراحتگاه های ساحلی است.

چند فعالیت منحصر به فرد در استانبول چیست؟

ورزش های آبی و قایق سواری از جمله محبوب ترین فعالیت ها در فصل سفر به استانبول هستند ، اگرچه پیاده روی، صخره نوردی، بالون سواری، کوهنوردی و دوچرخه سواری نیز محبوب هستند.

تابستان به استانبول بروم یا زمستان؟

استانبول در هر زمانی از سال عالی است، اما هر فصل مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین می‌توانید فصلی را انتخاب کنید که با برنامه‌ تان و انواع کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، بهترین فصل را انتخاب کنید. مکان‌های تاریخی زیادی وجود دارند که در تمام طول سال باز هستند و سایر مکان‌های تاریخی که دوست ندارید در تابستان یا زمستان از آنها دیدن کنید! علاوه بر این، در تابستان، رستوران ها، کافه ها و بارهای زیادی برای لذت بردن وجود دارد، در حالی که در زمستان، فقط رستوران های عالی وجود دارد.

09939888830